Dodawanie ogłoszenia - krok po kroku

Dodano: czwartek, 12 grudnia 2011 r.
Autor: Zbychu
Średnia ocena: 2,17 na 10 (wszystkich głosów: 6)
Liczba opinii: 0

Serwis Ogloszenia-Koscierzyna.pl umożliwia darmowe dodawanie nieograniczonej ilości ogłoszeń zarówno użytkownikom zarejestrowanym, jak i tym bez rejestracji.

Warto zarejestrować się w serwisie, gdyż wtedy mamy dostęp do szeregu funkcji niedostępnych dla użytkowników niezarejestrowanych (np. możesz w Twoim profilu zamieścić dodatkowe informacje o Tobie lub swojej firmie, własne logo/avatar, pełne dane kontaktowe, masz dostęp do statystyk ogłądalności, możesz dodawać zdjęcia)

Rejestracja w serwisie jest bardzo krótka, wystarczy wypełnić formularz.

Aby dodać ogłoszenie, należy udać się do strony Dodaj ogłoszenie. Cykl dodawania ogłoszenia został podzielony na 5 kroków:

Krok 1 - wybór rodzaju ogłoszenia
Tutaj należy wybrać rodzaj ogłoszenia (wpis darmowy/płatny itp.). Porównanie wpisów przedstawione jest w postaci tabeli z wyszczególnieniem czym charakteryzują się poszczególne wpisy, jak również w postaci listy opisowej. Wpisy w opcji satndardowej są bezpłatne. Wpisy płatne są nieaktywne.

Krok 2 - wybór kategorii
W tym kroku, poza wyborem kategorii, wybieramy również rodzaj transakcji (kupię/sprzedam itp.). Trzeba wybrać przynajmniej jedną kategorię, ale nie więcej, niż dwie.

Krok 3 - podstawowe dane
W tym miejscu musimy wypełnić podstawowe dane dotyczące ogłoszenia, takie jak: tytuł, opis, cena, opcja negocjacji ceny, dane kontaktowe, lokalizacja. Dodatkowo użytkownicy bez rejestracji są zmuszeni podać swój adres e-mail. W danych kontaktowych uzupełnia się m.in. miejscowość i województwo, a pola te są ze sobą powiązane. Podczas wypełniania miejscowości po wpisaniu kilku liter pojawia się lista z sugestiami. Po wybraniu odpowiedniej miejscowości województwo zostaje automatycznie uzupełnione. W przypadku, gdy miejscowość i województwo nie są ze sobą powiązane, następuje utworzenie nowej miejscowości.
Pola kontaktowe można ukrywać - robi się to w Ogłoszenia » Ustawienia.

Krok 4 - dodatkowe dane
Przechodząc dalej możemy opcjonalnie podać adres www strony ściśle powiązanej z ogłoszeniem. W tym miejscu uzupełnia się również dodatkowe pola.
W kroku tym dodaje się również obrazy do ogłoszenia, których ilość jest ograniczana w panelu administracyjnym.

Krok 5 - podsumowanie
W tym kroku przedstawione jest podsumowanie całego ogłoszenia, czyli przedstawione są dane, które użytkownik wypełniał w miarę dodawania ogłoszenia.

Po udanym dodaniu ogłoszenia zostaniemy poinformowani o tym, że albo ogłoszenie jest dodane i jest już widoczne w serwisie, albo że oczekuje na akceptację moderatora w przypadku, gdy włączona jest opcja Moderacja ogłoszeń.

Twoja ocena

Dodaj własny komentarz

odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
ogloszenia-koscierzyna.pl © 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads