Kaszuby - Majowy weekend w lokomotywie

W kategorii: Wypoczynek
Dodano: czwartek, 04 maja 2012 r.
Średnia ocena: 2,40 na 10 (wszystkich głosów: 5)
Liczba opinii: 0

Czy długi majowy weekend można spędzić siedząc za sterami zabytkowej lokomotywy? Jeżeli postanowimy spędzić długi weekend na Kaszubach w Kościerzynie i zechcemy odwiedzić znajdujące się w tym mieście Muzeum Kolejnictwa, realizacja tak ambitnego celu nie powinna stanowić dla nas żadnego problemu.

Istnieje zresztą szczególna okazja do tego, aby na początku maja zajrzeć do jedynego w swoim rodzaju skansenu, Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie kończy bowiem dwadzieścia lat.


Na gości czeka tu 45 parowozów, wagonów i nowszych lokomotyw, na początku maja otwarta zostanie przy tym również nowa wystawa „Wzdłuż 18 południka”. Władze muzeum nie ukrywają przy tym, że nieustannie zastanawiają się nad tym, jak dodatkowo uatrakcyjnić skansen i trzeba im oddać, że plany mają ambitne. Projekty tworzone z myślą o kolejnych latach działalności muzeum obejmują zakup kolejnych eksponatów, przygotowanie wielkich makiet kolejowych, które będą przyciągać uwagę najmłodszych zwiedzających, a także otworzenie specjalnej sali z 85-calowym telewizorem 3D. Zgromadzeni w niej widzowie zyskają szansę na odbycie wyjątkowej podróży, w czasie której spojrzą na tory oczyma maszynisty, a nie podróżnego. Ambitne plany nie są zresztą wcale niemożliwe do zrealizowania. Dyrekcja muzeum przygotowała już projekt o nazwie „Rewitalizacja Parowozowni”, a teraz oczekuje na to, że kasę muzeum zasilą pieniądze pochodzące z budżetu Unii Europejskiej.


Już teraz Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie odwiedza ponad trzydzieści tysięcy gości rocznie, dyrekcja ma przy tym nadzieję, że nowe możliwości zwiększą atrakcyjność skansenu na całe Kaszuby. Wypada zatem trzymać kciuki za powodzenie projektu zwłaszcza, że zakłada on również możliwość odbycia przejażdżki zabytkowym parowozem po terenie należącym do muzeum.

Twoja ocena

Dodaj własny komentarz

odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
ogloszenia-koscierzyna.pl © 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads