Majówka we Wdzydzach na Kaszubach za symboliczną złotówkę

W kategorii: Wypoczynek
Dodano: czwartek, 05 maja 2012 r.
Średnia ocena: 1,00 na 10 (wszystkich głosów: 6)
Liczba opinii: 0

We współczesnym świecie nawet w kaszubskich wsiach nowoczesność wygrywa z tradycją. Jest to zjawisko jak najbardziej naturalne i trudno ubolewać z jego powodu. Osoby, którym trochę żal tego, że zapominamy o dawnych obyczajach i odchodzimy od tradycji praktykowanych przez naszych przodków mogą mieć jednak powody do niemałego zadowolenia.

Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich zajmuje się nie tylko pielęgnowaniem pamięci o dawnych obyczajach, ale również przybliżaniem kaszubskiej kultury mieszkańcom całej Polski. W pierwszych dniach maja skansen otwiera swoje podwoje, aby uroczyście powitać nowy sezon turystyczny, a mieszkańcy Kościerzyny mogą poznać jego tajemnice płacąc za wstęp na teren parku etnograficznego symboliczną złotówkę.


Odwiedzenie Kaszubskiego Parku Etnograficznego to zresztą propozycja, która musi przypaść do gustu nawet tym osobom, które nie wykazują dużego zainteresowania czasami minionymi, na początku maja każdy gość znajdzie tu bowiem coś dla siebie. Zabawy pasterskie połączone z wyborem Królowej Owiec, sąd nad czarownicami, uroczysty pochód i polowanie na demony to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez pracowników parku z myślą o jego gościach.

Konkurencją dla wydarzeń odbywających się na świeżym powietrzu mogą okazać się zresztą wydarzenia rozgrywające się w chałupach i zagrodach. Zaglądając do nich będziemy mogli zyskać wiedzę na temat technik toczenia garnków, sposobów wykłuwania gwoździ oraz podkówek, a także na temat malowania obrazów na szkle. Współczesne gospodynie zyskają szansę na to, by przekonać się, jak dawniej wyglądało pranie i maglowanie, dodatkową atrakcją będzie zaś nauka wiązania mioteł. Na terenie skansenu odbywać się będzie również kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła. Nocleg blisko wdzydz mozna znaleźć w portalu www.agroturystyka.kaszuby.pl.

Twoja ocena

Dodaj własny komentarz

odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
ogloszenia-koscierzyna.pl © 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads