Nowe życie starego Browaru w Kościerzynie

Dodano: czwartek, 19 lipca 2012 r.
Średnia ocena: 1,00 na 10 (wszystkich głosów: 5)
Liczba opinii: 0

Kościerzyna jest miastem, które może być atrakcyjne nie tylko dla jej stałych mieszkańców, ale również dla odwiedzających ją turystów. Cieszy zatem to, że coraz więcej uwagi poświęca się Browarowi będącemu jednym z jej najpiękniejszych zabytków.

O konieczności rewitalizacji Browaru mówiło się od lat, od lat jednak można było również odnieść wrażenie, że wszystkie dyskusje urywają się w tym samym momencie, w którym pojawia się pytanie o konkretne działania. Koszt renowacji Browaru był ogromny, a inwestorów gotowych podjąć się tego niełatwego zadania brakowało. Wiele wskazuje na to, że w 2012 roku sytuacja ta może ulec zmianie.


Prace rewitalizacyjne zostaną sfinansowane przez Bank Ochrony Środowiska i spółkę „Stary Browar Kościerzyna”, a mieszkańcy i turyści zyskają budynek, który będzie nie tylko piękny, ale również wyjątkowo funkcjonalny. Obiekt, który ma zostać oddany do użytku już za rok, ma liczyć sobie ponad 6000 m2. Na tym terenie znajdować się będzie trzypoziomowe centrum handlowo-gastronomiczne. Powodów do obaw nie mają jednak i ci mieszkańcy Kościerzyny, którzy obawiają się o to, że sklepy zniszczą zabytkowy charakter Browaru, inwestorzy nie ukrywają, że liczą również na imprezy kulturalne odbywające się w zabytkowym budynku, już dziś wiadomo więc, że mieścić się będzie w nim między innymi: hotel, plac zabaw dla najmłodszych, przestrzeń wykorzystywana w czasie koncertów i wystaw, a nawet Kościerskie Muzeum Browarnictwa, nawiązujące do przeszłości Browaru i lat jego największej świetności. Inwestor obiecuje również, że po częściowej rozbiórce Browaru, która jest konieczna, aby dokończyć prace rewitalizacyjne, każda cegła wróci na swoje pierwotne miejsce.

Miłośnicy browarnictwa w Kościerzynie mogą zatem z optymizmem spoglądać w przyszłość.

Twoja ocena

Dodaj własny komentarz

odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
ogloszenia-koscierzyna.pl © 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads