Co wiemy o reorganizacji sądu w Kościerzynie?

Dodano: czwartek, 21 czerwca 2012 r.
Średnia ocena: 2,60 na 10 (wszystkich głosów: 5)
Liczba opinii: 0

Wielkimi krokami zbliża się termin reorganizacji Sądu Rejonowego w Kościerzynie. Wiele wskazuje na to, że już 1 lipca 2012 roku stanie się on filią Sądu Rejonowego w Kartuzach w związku z czym konieczne staną się daleko idące zmiany w jego dotychczasowym funkcjonowaniu.

I organizacji pracy osób znajdujących w nim zatrudnienie Nie można nie zgodzić się z tym, że demonstracje, do których dochodziło przed siedzibą Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie, a w których uczestniczyli również mieszkańcy Kościerzyny, nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, nie można jednak mówić i o tym, że na temat reorganizacji sądownictwa wiemy wszystko.


Ministerstwo Sprawiedliwości uzasadnia swoją decyzją potrzebą reformy polskiego sądownictwa i zwraca uwagę na to, że funkcjonowanie sądów w naszym kraju może ulec znacznemu przyspieszeniu wówczas, gdy nastąpi połączenie mniejszych jednostek. W przypadku Kościerzyny mieszkańcy mogą być pewni tego, że na miejscu będą załatwiali sprawy, którymi zajmują się wydziały: karny, cywilny, rodzinny oraz nieletnich, wizyta w Kartuzach nie będzie przy tym konieczna i wówczas, gdy konieczne będzie załatwienie formalności w wydziale ksiąg wieczystych. Nadal brakuje decyzji dotyczącej tego, co stanie się z kasą i biurem podawczym w Kościerzynie, można jednak domniemać, że również te kwestie zostaną uregulowane w ciągu kilku najbliższych tygodni tak, aby na początku lipca wszystkie kwestie organizacyjne były już wyjaśnione.


Perspektywa reorganizacji Sądu Rejonowego w Kościerzynie budzi niepokój i nie napawa optymizmem mieszkańców miasta i jego okolic. Mówimy jednak najprawdopodobniej o decyzji, któej nie da się cofnąć. Pozostaje mieć zatem nadzieję, że reforma zostanie dopracowana, a ewentualne niedostatki, jakie spowodują zmiany będą w krótkim czasie niwelowane.

Twoja ocena

Dodaj własną opinię

* - wymagane pole
odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
ogloszenia-koscierzyna.pl © 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads