Część pseudokibiców Arki chce dobrowolnie poddać się karze

Dodano: czwartek, 18 maja 2012 r.
Średnia ocena: 3,00 na 10 (wszystkich głosów: 6)
Liczba opinii: 0

Szefowa Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie Grażyna Samosielec poinformowała, że do reprezentowanego przez nią organu wpłynęły wnioski o woli dobrowolnego poddania się karze wysłane przez cześć pseudokibiców oskarżanych o udział w ataku na uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum w Liniewie.


Do incydentu doszło w marcu, gdy grupa kilkunastu zamaskowanych pseudokibiców zaatakowała uczniów przygotowujących się do wyjazdu na ligowe spotkanie Lechii Gdańsk z Koroną Kielce. Młodym kibicom zabrano klubowe szaliki, a jeden z chłopców odniósł poważniejsze obrażenia. Opiekun grupy relacjonował, że całe zajście trwało zaledwie kilkadziesiąt sekund, a napastnikami mieli być kibice konkurującej na Pomorzu z Lechią Arki Gdynia. Do pierwszych zatrzymań doszło już w ciągu kilkudziesięciu godzin po napaści, a zarzuty postawiono łącznie czternastu osobom, z których większość od razu przyznała się do udziału w zajściu.


Samosielec przypomniała, że pseudokibicom grozi do trzech lat pozbawienia wolności, oskarża się ich bowiem nie tylko o udział w zbiegowisku o charakterze chuligańskim, ale również o pobicie. Potwierdziła też, że do prokuratury wpłynęło dziesięć wniosków o dobrowolne poddanie się karze, zwróciła jednak uwagę na to, że w chwili obecnej trudno odpowiedzieć na pytanie o to, ile z nich zostanie rozpatrzonych pozytywnie. Ma o tym zdecydować sąd, a w przypadku wydania przez ten organ pozytywnej decyzji kara zostanie orzeczona bez konieczności przeprowadzania rozprawy.


Obecnie w stosunku do oskarżonych stosowany jest dozór policyjny, a uczestnicy zajścia maja również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej w starciu młodzieży. Jeden z pseudokibiców, ze względu na swój młody wiek (17 lat), czeka na rozprawę przed sądem rodzinnym.

Twoja ocena

Dodaj własną opinię

* - wymagane pole
odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
ogloszenia-koscierzyna.pl © 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads