Działa już fontanna na rynku w Kościerzynie

Dodano: czwartek, 30 kwietnia 2012 r.
Średnia ocena: 3,14 na 10 (wszystkich głosów: 7)
Liczba opinii: 0

Uruchomienie fontanny zawsze kojarzone jest z symbolicznym początkiem sezonu turystycznego w Kościerzynie, nie dziwi więc to, że na moment ten oczekują z utęsknieniem tak mieszkańcy, jak i pierwsi turyści. W tym roku fontanna zainaugurowała swoją działalność w sobotę, 28 kwietnia, okazało się jednak, że nie zaprezentowała się jeszcze w pełnej krasie.


Niedawno fontanna przeszła regularny przegląd, który miał nie tylko ocenić jej aktualny stan, ale również udzielić odpowiedzi na pytanie o to, jakie zmiany należałoby wprowadzić, aby w najbliższym czasie działała bez zarzutu. W przeglądzie uczestniczyli wykonawcy fontanny, nie zabrakło jednak również przedstawicieli firmy KOS-Eko, a więc podmiotu, któremu powierzono nadzorowanie jej działalności. Najpoważniejsze negatywne zmiany zaszły w komorze wewnętrznej fontanny, mieszkańcy Kościerzyny mogą jednak odetchnąć z ulgą, usterki te zostały już bowiem usunięte. Część filtrów udało się wyczyścić, co pozwoliło na przywrócenie ich właściwego działania, tam zaś, gdzie czyszczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów podjęto decyzję o ich wymianie. Niektóre części fontanny nadal oczekują na wymianę, zastępca burmistrza Kościerzyny Ewa Aleksandrowicz ma jednak nadzieję na to, że już w pierwszym tygodniu maja obiekt ten zaprezentuje mieszkańcom i gościom pełnię swoich możliwości.


Urząd Miasta nie podjąć prac zmierzających do ogrodzenia fontanny. W zeszłym roku podejmowano próby wjeżdżania na jej teren samochodami i rowerami, urzędnicy mają jednak nadzieję na to, że współpraca ze Strażą Miejską oraz nowy regulamin korzystania z fontanny przyczynią się do tego, że w tym roku podobne incydenty nie będą się już powtarzały. Zwrócono uwagę i na to, że fontanna nieustannie jest obserwowana przez kamery monitoringu, co również powinno odstraszać osoby chcące ją zdewastować.

Twoja ocena

Dodaj własną opinię

* - wymagane pole
odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
ogloszenia-koscierzyna.pl © 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads