Kościerski PUDM wykona kolejne "schetynówki"

Dodano: czwartek, 06 czerwca 2012 r.
Średnia ocena: 1,00 na 10 (wszystkich głosów: 5)
Liczba opinii: 0

Przedsiębiorstwo Usług Drogowo–Mostowych S.A. w Kościerzynie może cieszyć się z kolejnego sukcesu. Starostwo Powiatowe oraz Urząd Miasta Kościerzyna zdecydowały, że to właśnie lokalna firma zajmie się pracami prowadzącymi do powstania dwóch „schetynówek” -  w Lipuszu i Kościerzynie.


Przetarg rozpisany w celu realizacji zadania o nazwie „Poprawa infrastruktury technicznej poprzez remont drogi powiatowej nr 1934G na odcinku od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 235 do przejazdu kolejowego w Lipuszu – etap końcowy” cieszył się dużym zainteresowaniem. Przystąpiło do niego czterech wykonawców, a oferta przygotowana przez firmę z Kościerzyny została uznana nie tylko za najbardziej atrakcyjną finansowo, ale również za najbardziej realną z uwagi na zaproponowane przez wykonawcę terminy oddania drogi do użytku. Remont będzie kosztował około 921 tysięcy złotych.


Jeszcze bardziej spektakularny okazał się drugi z ostatnich sukcesów firmy z Kościerzyny. Przetarg dotyczący realizacji zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez modernizację drogi nr 1931G na odcinku ul. Strzelnica – Strzelecka w Kościerzynie” skupił na sobie zainteresowanie aż siedmiu wykonawców, którzy przygotowali oferty możliwe do zaakceptowania przez lokalne władze. Burmistrz miasta Kościerzyna Zdzisław Czucha zwrócił uwagę na to, że lokalna firma zaproponowała najniższą kwotę i zapowiedział szybkie podpisanie stosownych dokumentów i inaugurację prac, które w najbliższej przyszłości w istotny sposób ułatwią poruszanie się po Kościerzynie. Kosz działań remontowych to w tym przypadku około 4,1 miliona złotych.


Przedsiębiorstwo Usług Drogowo–Mostowych S.A. w Kościerzynie to firma, która ma już doświadczenia ze „schetynówkami”, o czym najlepiej świadczy choćby wykonana przez nią ostatnio modernizacja ulicy Dworcowej w Kościerzynie.

Twoja ocena

Dodaj własną opinię

* - wymagane pole
odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
ogloszenia-koscierzyna.pl © 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads