Martwe zwierzęta w Owśnicach - prokuratura zbada sprawę

Dodano: czwartek, 03 maja 2012 r.
Średnia ocena: 2,00 na 10 (wszystkich głosów: 6)
Liczba opinii: 0

Przedstawiciele Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie poinformowali o otrzymaniu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Osobą, która miałaby dopuścić się złamania prawa jest rolnik z miejscowości Owśnice. W należącym do niego gospodarstwie rolnym stwierdzono obecność kilkudziesięciu martwych zwierząt, a sam wniosek został złożony przez Straż Gminną.


Szefowa prokuratury w Kościerzynie, Grażyna Starosielec, poinformowała media, że obecnie działania reprezentowanego przez nią organu koncentrują się na gromadzeniu materiału dowodowego. Analizie poddane zostaną miedzy innymi zdjęcia i materiały filmowe wykonane przez przedstawicieli mediów, którzy dotarli do gospodarstwa. Najważniejszym celem, jaki obecnie stawia sobie Prokuratura jest udzielenie odpowiedzi na pytanie o to, czy przyczyną śmierci zwierząt były zaniedbania, których dopuścił się rolnik, czy też jego celowe zadanie.


Sprawą zajmuje się również Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie. Jego pracownicy przygotowali już wniosek o przebadanie właściciela gospodarstwa rolnego, aby stwierdzić, czy jest zdrowy psychicznie. Wniosek został skierowany do sądu, który ma podjąć decyzję o ustanowieniu kuratora. Rolnikowi może grozić kara nwet trzech lat pozbawienia wolności.


Tragiczna sytuacja w gospodarstwie rolnym w Owśnicach została ujawniona w zeszłym tygodniu. Kontrola weterynaryjna, która odbyła się w asyście policji oraz pracowników Straży Gminnej ujawniła obecność ponad dwudziestu martwych zwierząt oraz kilkudziesięciu znajdujących się w bardzo złym stanie. Zwierzęta (psy, owce oraz krowy) były wygłodzone i przetrzymywane w katastrofalnych warunkach, a właściciel gospodarstwa nie był w stanie wyjaśnić, co doprowadziło do tak rażących zaniedbań i śmierci zwierząt. Martwe zwierzęta zostały poddane utylizacji, te, które przeżyły trafiły do innych gospodarstw oraz OTOZ Animals.

Twoja ocena

Dodaj własną opinię

* - wymagane pole
odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
ogloszenia-koscierzyna.pl © 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads