Są pieniądze na biznes w Kościerzynie

Dodano: czwartek, 10 maja 2012 r.
Średnia ocena: 1,00 na 10 (wszystkich głosów: 5)
Liczba opinii: 0

Wiele osób bezskutecznie poszukujących pracy ubolewa nad tym, że brakuje im nie pomysłów na własny biznes, ale środków niezbędnych do wcielenia ich w życie. Do niedawna jedyną alternatywą dla bezproduktywnego snucia planów o własnej firmy były kredyty zaciągane w bankach przez młodych przedsiębiorców.

Pomoc tego rodzaju często przyznawana była jednak na skrajnie niekorzystnych warunkach, nie zaskakiwało zatem to, że nie każdy był nią zainteresowany. Od 16 kwietnia do 11 maja pozostający bez pracy mieszkańcy Kościerzyny mogą jednak brać sprawy w swoje ręce, Powiatowy Urząd Pracy przyjmuje bowiem w tym czasie wnioski o przyznanie dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Prawo do uzyskania wsparcia finansowego mają wszystkie te osoby, które od co najmniej dwóch miesięcy posiadają status bezrobotnego, a na rozdysponowanie oczekuje kwota 629 tysięcy złotych, która trafi do autorów najciekawszych i najbardziej realistycznych projektów.
Bezrobotni z Kościerzyny mogą oczekiwać na 34 jednorazowe dotacje, muszą jednak liczyć się z tym, że wysokość każdej z nich nie może przekroczyć 18500 złotych.

Największe szanse na dofinansowanie swojego pomysłu na biznes mają ci bezrobotni, którzy ukończyli już pięćdziesiąty rok życia, warto przy tym pośpieszyć się ze złożeniem przygotowanego przez siebie wniosku, nabór może bowiem zostać zamknięty jeszcze przed upływem ostatecznego terminu. Urzędnicy ubolewają, że nie dysponują zbyt dużymi środkami finansowymi, które pozwoliłyby na aktywne przeciwstawianie się bezrobociu, zwracają jednak uwagę na to, że nawet te wsparcie, które są w stanie przekazać mieszkańcom może pomóc w powołaniu do życia nowych miejsc pracy. Autorzy innowacyjnych pomysłów na własny biznes mają więc na przełomie kwietnia i maja pole do popisu i szansę, którą warto wykorzystać.

Twoja ocena

Dodaj własną opinię

* - wymagane pole
odśwież obraz Przepisz tekst z powyższego obrazka. Wielkość liter nie ma znaczenia.
ogloszenia-koscierzyna.pl © 2017. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Oprogramowanie: Inspiroads